Home / اخبار / چرا هتل را از الی گشت رزرو کنیم؟
تور لحظه آخری سنگاپور

چرا هتل را از الی گشت رزرو کنیم؟

رزرو هتل از الی گشت

این روزها با توجه به پیشرفته تر شدن دنیا و حرکت سیستم های اداری به سمت آنلاین شدن این رویداد بزرگ در مورد آژانس های مسافرتی هم سندیت دارد و این امکان برای مسافران به وجود آمده است تا بتوانند بلیط، هتل و تورهای مسافرتی خود را به صورت آنلاین سفارش دهند و این خود می تواند مزیت عمده ای برای کسانی که فرصت کمی دارند و یا اینکه امکان دسترسی به آژانس های مسافرتی برایشان سخت است باشد. اما در این مطلب از مجله گردشگری الی گشت می خواهیم به اختصار درباره این که چرا هتلمان را از سایت الی گشت رزرو کنیم صحبت نماییم. شاید برای خیلی ها هم این سوال پیش آمده باشد که بین این حجم از سایت هایی که اقدام به فروش آنلاین هتل کرده اند چرا الی گشت؟ در ادامه همراه ما باشید تا کمی بیشتر درباره این سوالی که برای خیلی از دوستان پیش آمده است شرح دهیم.

عملکرد سیستم رزرو آنلاین هتل الی گشت

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم سیستم های رزرواسیون هتل بسیاری در جهان با نام های Expedia، Priceline، Booking hotels یا Agoda وجود دارند که هر کدام با درصدی از مبلغ درج شده در سایت را به عنوان کمیسیون برای خود نگه می دارند و ازای آن هتل های متعددی را به طور لیست وار در اختیار شما قرار می دهند تا در دامنه ای گسترده از هتل ها بتوانید مطابق با انتظار و بودجه ای که دارید بتوانید یک هتل در مقصد مورد نظرتان انتخاب کنید. بنابراین اگر شما هتلی با نرخ ۱۰۰ دلار برای هر شب رزرو کنید، وبسایت مبلغ آن را دریافت کرده و پس از خروج شما مبلغی بین ۷۵ تا ۹۵ دلار به هتل پرداخت خواهد نمود. وقتی شما از وبسایت رسمی یک هتل یا هتل زنجیره ای اتاقی را رزرو می کنید، آنها تمام مبلغ (منهای هزینه کمی بخاطر سیستم های پردازش خارجی) را دریافت می نمایند. پس اگر شما به صورت آنلاین از وبسایت رسمی هتل خرید کنید یا در بدو ورود بصورت نقدی یا با پرداخت اعتباری خرید نمایید، هتل درآمد بیشتری در مقایسه با حالت قبل (فروش از طریق وبسایت های آنلاین) خواهد داشت.

وبسایت های رزرو آنلاین هتل قیمت های پایین ترین ارائه می دهند

شاید به صرفه بودن خرید اتاق هتل به صورت آنلاین برایتان عجیب باشد، ولی واقعاً همینطور است. بسیاری فکر می کنند اگر حضوراً وارد هتل شده و اتاق رزرو نمایند، نرخ بهتری دریافت می کنند. ولی در واقعیت این چنین است که آنها بدترین نرخ ها را می گیرند. همانطوریکه می دانید بسیاری از مسافران در وبسایت هایی نظیر Tripadvisor خدمات هتل ها را نقد می کنند. هتل ها به خوبی به این مطلب واقف هستند که اگر مسافری چنین نظری را در یکی از وبسایت های نظرسنجی مسافران درج کند: “من اتاقی را ۸۰ دلار بصورت آنلاین رزرو کردم. در صورتیکه مسافری حضوری ۷۰ دلار آنرا نقداً و به صورت حضوری خریداری کرد!”، این مطلب اعتماد مسافران را به خرید آنلاین پایین می آورد و به طرز وحشتناکی پیش فروش آنلاین هتل را تحت تأثیر قرار می دهد. مثل اکثر تجارت ها  اگر شخصی پیشاپیش خرید کند، از درصدی تخفیف بهره مند می شود چون آنها مقداری درآمد را پیشاپیش تضمین می کنند. این کمک می کند که موجودی محصول خود را نیز کنترل نمایند. با فروش پیشاپیش، هتل می تواند با خیال راحت به پر کردن اتاق های خالی خود بپردازد. در واقع هتل ها با ارائه نرخ های بسیار پایین به آژانس های مسافرتی آنلاین، اقدام به پیش فروش اکثر اتاق های خود می نمایند.

هنگام رزرو هتل حضوری مشتری قدرت چانه زنی ندارد

یک دلیل اساسی که هتلها به ندرت بهترین نرخ های خود را به مسافران حضوری ارائه می دهند، اینست که آنها می دانند که مسافر این هتل را انتخاب کرده و در هر شرایطی، حتی قیمت بالا در هتل خواهد ماند. در نظر بگیرید ۵ هتل مشابه در یک خیابان وجود داشته باشد. هیچگاه یک مسافر با کلاس اجتماعی و سطح درآمدی بالا با چمدان های زیاد، خود را در خیابان ها آواره نمی کند تا ارزان ترین هتل را پیدا کند. اکثر مسافران تفاوت های کم در نرخ هتل ها را می پذیرند.

بهترین اتاق ها برای خریداران آنلاین

امروزه یکی از مهمترین معیارهای انتخاب هتل در میان مسافران، نظرات و امتیازاتی است که در وبسایت های گردشگری به هتل ها داده شده است. مردم به نقدها و نظرات غیر مقرضانه دیگر مسافران اعتماد می کنند. هتلداران نیز به خوبی می دانند کسانی که به صورت آنلاین اتاق هتل خود را رزرو می کنند، احتمال بیشتری دارد که در وبسایت های نظرسنجی درباره هتل مطلب بنویسند، در نتیجه هتل ها سعی می کنند بهترین اتاق های خود را به آژانس های مسافرتی آنلاین ارائه دهند، تا نظرات و امتیازات بهتری دریافت کنند. برای مثال سهم بیشتری از اتاق ها با چشم انداز دریا را به وبسایت های رزرو آنلاین هتل تخصیص می دهند.

تور ارزان گرجستان

About seobartar

Check Also

تور ارزان کیش اردیبهشت 98 هتل میراژ

تور کیش ارزان قیمت در ماه اردیبهشت 98 با اقامت در هتل میراژ با خواندن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *