Home / اخبار الی گشت / پاتایا یا پوکت، کدام یک بهتر است؟
تور مالزی

پاتایا یا پوکت، کدام یک بهتر است؟

ساحل ها

گذراندن تعطیلات نقش مهمی در انتخاب هر دو شهر پاتایا و پوکت دارد. هر دوی آن ها ساحل های زیابیی دارند که البته جزییاتشان بسیار متفاوت است. در ادامه به مقایسه پاتایا و پوکت در سواحلشان می پردازیم.

ساحل های پوکت

پوکت بهترین ساحل های کشور تایلند را دارد. به آب های کریستالی و ساحل های شنی سفیدش معروف است. منطقه اصلی پاتونگ نوار ساحلی کشیده ای دارد، که در فصل های پرگردشگر سال حسابی شلوغ می شود. با این حال، پوکت جزیره ای پهناور است و توریست ها حتما کنج دنج خودشان را پیدا می کنند.

پاتونگ، کارون و کامالا سه منطقه اصلی برای استراحت و اقامت است. اگر بخواهید از شلوغی ازدحام گردشگران پاتونگ دور شوید، کمالا یک نقطه عالی برای شنا کردن و استراحت است.

علاوه بر مناطق ساحلی اصلی، برخی سواحل کم تر شناخته شده و کوچکتر وجود دارند که می توانید به آن ها سری بزنید. ساحل لام سینگ بسیار محبوب است و دلیل کافی هم برای این امر دارد، ساحل در دل کوه کوچکی پنهان شده است. این جا از دور شبیه به لوکیشن فیلم های مشهور هالیوودی به نظر می رسد.

ساحل های پاتایا

اگر می خواهید زمان زیادی را در کنار ساحل بگذرانید و از خلوت آن لذت ببرید پاتایا برایتان حسابی نا امید کننده خواهد بود. ساحل اصلی پاتای امروز بسیار کوچک شده و مسیر شنیی در کنار جاده قرار دارد. هنگامی که به محلی ها اجازه می دهند در ساحل صندلی بگذارند و آن را اجاره دهند به سختی می توان محلی خالی را پیدا کرد. تمیزی آب های آن نیز با پوکت قابل مقایسه نیست.

غذا در پوکت و پاتایا

مقایسه این دو شهر بدون حرف زدن درباره یکی از مهمترین جنبه های سفر یعنی غذا کامل نمی شود . غذا در پاتایا بیشتر شامل غذاهای تایلندی و چینی است. غذاهای پوکت متنوع هستند و انواع خوراکی های تایلند جنوبی، مالزی، چین و هند در آن پیدا می شود. در واقع در پوکت می توانید از انواع مختلف غذاهای جنوب آسیا لذت ببرید.

در مقایسه پاتایا و پوکت باید بگوییم هر دو مقصد فوق العاده ای برای شکم گردی هستند. می توانید هر غذایی که دوست دارید را از دست فروش های کنار خیابان گرفته تا رستوران های لوکس پیدا کنید به هر حال همان طور که گفته شد این تنوع در پوکت مقداری بیشتر از پاتایا است.

هتل ها

هتل های پوکت

برای انتخاب هتل در هر یک از این دو شهر حسابی گیج خواهید شد. پوکت روی گردشگری ساحلی تمرکز دارد و به همین دلیل هتل های ساحلی ۴ ستاره و ۵ ستاره بسیاری دارد. در این شهر انتخاب هتل های اقتصادی یا با قیمت های متوسط کمی محدود است. اما اگر مقداری بیشتر هزینه کنید می توانید در هتل هایی که شبیه به بهشت روی زمین توصیف می شوند اقامت داشته باشید.

هتل های پاتایا

در مقایسه پاتایا و پوکت باید بگوییم که پاتایا دقیقا نقطه مقابل پوکت است. این جا هتل های ۴ و ۵ ستاره محدودتر هستند و در عوض انتخاب های بسیاری برای هتل های ارزان تر هستند. همچنین اقامتگاه های زیادی که البته امکانات زیادی ندارند هم در گوشه و کنار شهر پیدا می شوند البته اکثرشان بسیار تمیزند و از این نظر جای نگرانی نیست.

مقایسه جاذبه های گردشگری پاتایا با پوکت

در آخر باید بگوییم که نمی توان به این سوال یک پاسخ کلی دارد، چرا که هر یک از این شهرها جذابیت های خاص خودش را دارد. پاتایا شهری شلوغ و پر جنب و جوش است که گشت و گذار در خیابان های آن حال و هوایی بخصوصی دارد. از طرفی طبیعت زیبا و بکر پوکت بسیاری تماشایی و دیدنی است و می توانید تعطیلاتی مملو از آرامش را در سواحل زیبای آن سپری کنید، در حالی که مسافران پاتایا مدام در حال گشتن و تماشای جاذبه های متنوع هستند. در نتیجه همه چیز به روحیات شما و البته هدفتان از این سفر بستگی دارد. حتی حالا که می خواهید این مسیر طولانی هوایی را طی کنید هر دو را در برنامه سفر خود بگنجانید و این گونه بهترین استفاده را از وقتتان بکنید.

تور مالزی

About S.Miad

Check Also

راهنمای خرید در دبی

دبی یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری در کشور امارات متحده است و سالانه میلیون …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *