Home / بلغارستان / معرفی بهترین مسیرهای طبیعت گردی در بلغارستان
تور لحظه آخری سنگاپور

معرفی بهترین مسیرهای طبیعت گردی در بلغارستان

طبیعت گردی در بلغارستان | Hiking in Bulgaria

بلغارستان تنها ۳ پارک ملی دارد اما دارای مسیرهای طبیعت گردی زیادی با مناظر چشمگیر است که شما اگر بخواهید تمام آن ها را امتحان کنید به ماه ها زمان نیاز خواهید شد. با این حال اگر زمان شما محدود است برای طبیعت گردی در بلغارستان نیاز دارید که از میان مسیرها، موارد دلخواه خود را انتخاب کرده و به این فعالیت محبوب بپردازید. از این رو الی گشت برای شما چند مورد از بهترین مسیرهای طبیعت گردی در بلغارستان را در این متن فراهم کرده است.

مصلی، مرتفع ترین کوه در بالکان | Musala

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به بلغارستان
ماجراجویی هایی که در وارنا انتظار شما را می کشند
بهترین سواحل وارنا بلغارستان

قله مصلی بلندترین کوه در کوه های ریلا، بلغارستان و شب جزیره بالکان است که ارتفاعی ۲۹۲۵ متری دارد. طبیعت گردی های این منطقه از مسیرهای آسان گرفته (وقتی از تله سی یژ استفاده کنید) تا یک مسیر یک روزه نسبتا سخت اگر مسیر اصلی کوه را از ابتدای نقطه شروع، پیاده روی کنید را شامل می شود. اگر از تله سی یژ استفاده کنید تنها یک ساعت پیاده روی تا بالا دارید؛ این روش برای آن هایی که می خواهند یک روز از صوفیه را به طبیعت گردی بپردازند، بسیار مناسب است. اگر تجهیزات کافی ندارید، طبیعت گردی در این مسیر در زمستان را امتحان نکنید.

مالیوویتسا، جایی که طبیعت گردی در بلغارستان شروع می شود | Malyovitsa

مالیوویتسا یکی از معروف ترین قله ها در کوه های ریلا است، زیرا مدرسه کوهنوردی مرکزی (Central Mountaineering School)، اولین باشگاه کوهنوردی در بلغارستان را در کوهپایه‌ی خود دارد. از لحظه ای که شروع به پیاده روی می کنید، تقریبا در تمام راه این قله شگفت انگیز را خواهید دید. دره این منطقه شامل چندین تراس طبیعی با چشم اندازهای نفس گیر و دریاچه های زیبایی می باشد که در آن شما می توانید استراحت داشته و یک غذای سبک میل کنید. پس از رسیدن به قله، می توانید به مدرسه کوهنوردی مرکزی بازگردید (سفر بازگشت حدود پنج ساعت طول می کشد) یا مسیر را به سمت Ivan Vazov Chalet ادامه دهید. درجه سختی مسیر را می توان متوسط دانست و صخره نوردان می توانند یک یا دو روز در مسیر را صرف صخره نوردی در نزدیکی مالیوویتسا کنند.

۷ دریاچه ریلا، جواهر تاج ریلا | The Seven Rila Lakes

اگر یک گردشگر خارجی بخواهد تنها یک مقصد طبیعت گردی در بلغارستان را مثال بزند، معمولا از این ۷ دریاچه نام خواهد برد. این دریاچه های یخی به طرز شگفت انگیزی به یکدیگر مرتبط بوده و هر کدام اندازه و شکل به خصوصی دارند. نام آنها منعکس کننده شکل یا افسانه های محلی (دریاچه چشم، دریاچه کلیه، دریاچه دوقلو و غیره) است. شما می توانید از یک تله سی یژ که شما را به کلبه دریاچه ریلا می برد استفاده کرده و سپس با طبیعت گردی به مدت ۲-۳ ساعت به دیدن تمام دریاچه ها بروید.

خط الراس کنچتو، آدرنالین در پیرین | Koncheto Ridge

آدرنالین خون شما زمانی که به این خط الراس برسید و از دو طرف به مناظر خیال انگیز خیره شوید، بسیار بالا خواهد رفت! این خط الراس شیبدار به زبان بلغاری به معنای «اسب کوچک» است. لبه آن بیشتر از ۲-۳ متر عرض ندارد و باریک ترین قسمت آن تنها ۰٫۵ متر است. این مسیر به خاطر سختی‌اش به عنوان یک نقطه چالش برانگیز طبیعت گردی در نظر گرفته شده و ایده خوبی است که با توجه به این واقعیت است که هوا در عرض چند دقیقه تغییر می کند همراه با یک راهنما آن را طی کنید. اگر خوش شانس باشید، پدیده مشهوری را شاهد خواهید بود: اغلب یک طرف کوه با ابرها پوشیده شده، در حالی که طرف دیگر آفتابی است.

قله و دریایچه بزبوگ، سفر یک روزه دلچسب در پیرین | Bezbog Peak and Bezbog Lake

اگر دلتان یک طبیعت گردی سبک و دلپذیر می خواهد به سمت کوه پیرین و قله بزبوگ بروید که در نزدیکی آن دریاچه ای با همین نام وجود دارد، این جاذبه کمی دورتر از پیست اسکی بانسکو (Bansko) است. یک تله‌سی‌یژ شما را به ایستگاه بزبوگ می رساند که از آنجا یک مسیر یک ساعت و نیمه ساده به قله وجود دارد. کل این جاذبه به قدری زیباست که حتما با رفتن به آنجا دلتان می خواهد حداقل یک شب را در آنجا سپری کنید. یک مسیر راحت دیگر از ایستگاه وجود دارد که به سمت دریاچه پوپووی (Popovi) می رود و حدودا ۱ سال و نیم را در راه خواهید بود.

آبشار رایسکوتو پراسکالو، نزدیک به بهشت | Raiskoto Praskalo Waterfall

ارتفاع این آبشار ۱۲۴ متر است و بزرگترین آبشار بالکان محسوب می شود. نام آن به معنای «افشانه ای از بهشت» است و چشم انداز اطراف آن به شما ثابت خواهد کرد که این نام کاملا برازنده این جاذبه‌ی بلغارستانی است. این مسیر تقریبا پنج ساعت طول می کشد و برخی از بخش های آن بسیار شیب دار است، بنابراین ایده خوبی است که شب را در کلبه رِی (Ray Chalet) بگذرانید به جای اینکه بخواهید با عجله بالا رفته و برگردید. واقعیتی جالب این است که نام یکی از پرشیب‌ترین بخش‌های مسیر، Dzhendema به معنای جهنم است، به همین دلیل مردم محلی به شوخی می گویند که برای رسیدن به بهشت شما باید از جهنم عبور کنید. از کلبه با کمتر از ۳ ساعت پیاده روی شما می توانید به بلندترین قله این منطقه به نام Botev Peak با ارتفاع ۲۳۷۶ متر برسید.

قله کوزیا استنا، چشم اندازی همزمان به جنوب و شمال بلغارستان | Kozya Stena Peak

کوه های استارا پلانینا (بالکان) در مرز بلغارستان کشیده شده که این کشور را به جنوب و شمال تقسیم می کند. طبیعت گردی در بلغارستان در این منطقه به شما فرصت های بسیار فوق العاده ای برای تماشای دو طرف کشور را خواهد داد. از بالاترین نقطه یعنی Beklemeto شروع به طبیعت گردی کرده و یک مسیر دو ساعته فوق العاده را تجربه کنید. بالا رفتن به سمت قله کمی سخت خواهد بود و بخشی از آن شما نیاز به یک طناب فولادی خواهید داشت اما مناظر آنقدر چشمگیر هستند که این سختی قطعا ارزشش را خواهد داشت. تا کلبه Kozya Stena ادامه داده و شب را آنجا سپری کنید و فردا می توانید با خاطراتی خوش به پایین برگردید. عکس ابتدای متن، مربوط به همین جاذبه است.

منبع: theculturetrip.com

تور ارزان گرجستان

About seobartar

Check Also

تور ارزان کیش اردیبهشت 98 هتل میراژ

تور کیش ارزان قیمت در ماه اردیبهشت 98 با اقامت در هتل میراژ با خواندن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *