Home / اخبار الی گشت / دقایقی با گربه های بامزه استانبول+ تصویر
تور لحظه آخری سنگاپور

دقایقی با گربه های بامزه استانبول+ تصویر

تصاویری از گربه های شهر استانبول

استانبول شهر زیبا و جذاب ترکیه جایی که سالانه پذیرای میلیون ها مسافر از سراسر جهان است. در این شهر هر کس با هر سلیقه ای می تواند سفر دلچسب و خوبی را تجربه کند. اما موضوع جالب و هیجان انگیزی که درباره شهر استانبول وجود دارد و سبب شهرت آن شده وجود گربه های این شهر است. مردم استانبول بر اساس موازین و رئوفت اسلامی با حیوانات بسیار مهربان هستند و با آن ها رفتار محبت آمیزی دارند. گربه های استانبول ساکنین محترم و دوست داشتنی شهر هستند و اغلب مردم به آن ها غذا می دهند، برایشان جای خواب تهیه می کنند و خلاصه نمی گذارند آب در دلشان تکان بخورد. نمی دانیم نظرتان در مورد گربه چیست و آیا شما هم عاشق این پشمالوهای دوست داشتنی هستید یا نه. در این مطلب ما قصد تصاویری از زندگی گربه های شهر استانبول خدمتتان ارائه دهیم.

در مقاله ای که سال ۲۰۰۷ در نشریه اکونومیست منتشر شده این طور آمده است:

«ترکیه تنها کشور در بین کشورهای مسلمان نیست که با گربه ها با مهربانی رفتار می کند. در دین اسلام گربه ها حیواناتی تمیز تلقی می شوند و احادیث و روایات متعددی از پیامبر اسلام در مورد محبت به گربه وجود دارد.»

تُمبیلی، گربه مشهور و محبوب استانبول

یک گربه معروف که حتما نام آن را شنیده اید تمبیلی نام دارد. گربه تپل و بامزه ای که در شهر استانبول زندگی می کند و پس از مرگش مجسه ای از وی در محلی همواره می نشت ساختند.

مردم استانبول و ترکیه مردمانی مسلمان هستند و طبق احادیث و روایات پیغمبر اسلام و توجه به عطوفت اسلامی با گربه ها و دیگر حیوانات بسیار مهربان هستند. دین اسلام دین مهربانی است و در این دین نه تنها حقوق انسان ها بلکه حقوق حیوانات نیز در نظر گرفته شده است و آزار و اذیت حیوانات زبان بسته به هیچ وجه پذیرفته نیست. مهربانی و کمک به حیوانات یکی از موهبت های دین مبین اسلام است که خوشبختانه در تمام کشورهای مسلمان دیده می شود و هیچ مسلمان معتقدی به حیوانات آسیب نمی رساند.

تور ارزان گرجستان

About seobartar

Check Also

تور ارزان کیش اردیبهشت 98 هتل میراژ

تور کیش ارزان قیمت در ماه اردیبهشت 98 با اقامت در هتل میراژ با خواندن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *