Home / تل زینبیه کربلا / تل زینبیه کجاست
تور مالزی

تل زینبیه کجاست

اگر قصد سفر به کربلا دارید ,یکی از مکان های که در روضه های امام حسین (ع) شنیده اید تل زینبیه می باشد.تل زیبنیه در واقعه کربلا، زینب (س) از بالای آن، حال برادرش (امام حسین (ع)) را به هنگام جنگ نظاره می‌کرد و در حال حاظر این مکان زیارتگاهی مخصوص شیعیان شده است که به عبادت و نماز خواندن به این مکان می روند.

حال اگر می خواهید به کربلا بروید ما تل زینبیه را بیشتر برای شما معرفی میکنیم تا با مکان های زیارتی کربلا بیشتر آشنا شوید. زمانی که در کربلا امام حسین (ع) به جنگ کفار رفته بود ,حضرت زینب (س) برای اینکه از وضع برادرش امام حسین (ع) در میدان جنگ با خبر شود بر روی تپه مشرف می شده است .سرزمین کربلا دارای ناهمواری و همچنین تل و تپه های فراوانی است که این تپه را به دلیل اینکه حضرت زینب روی آن مشرف شده و در لحظه ای که شاهد بریده شدن سر برادرش بوده است بر اساس رویات و تاریخ که نقل شده است ,حضرت زینب (س) ناله ای سر داد و دعا کرد که ای کاش آسمان به زمین فرود آید و زمین از هم پاشیده شود.

اگر بخواهیم بصورت کلی تل زینبیه را معرفی کنیم باید گفت که در اصل مابین قتلگاه و خیمه گاه کاروان امام حسین (ع) قرار داشته است که امام حسین (ع) در قتلگاه به شهادت می رسد.

حال از گذشته بنایی ساخته شده است که می شود در سمت جنوب غربی حرم امام حسین (ع) و پنج متر از کف صحن حرم بالاتر است و حدود ۳۵ متر تا مقتل و قتل‌گاه فاصله دارد.

حال بعد از گذشت سال ها روند بازسازی ها و توسعه بنای تل زینبیه اماده شده است که در ضلع جنوب غربی حرم و در سمت باب الراس، باب القبله، خیمه‌گاه و تل زینبیه واقع شده است.

امتیاز شما

[Total: 1 Average: 5]

تور مالزی

About S.Miad

Check Also

هتل پارسیان کوثر اصفهان | ۵ ستاره

هر سال میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی به شهر تاریخی اصفهان سفر می کنند. …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *