Home / جاذبه های توریستی / بهترین پل‌های عابر پیاده جهان همانند پل طبیعت تهران!
تور لحظه آخری سنگاپور

بهترین پل‌های عابر پیاده جهان همانند پل طبیعت تهران!

مطالب مرتبط:
عجیب ترین دیدنی های دنیا
دیدنی های طبیعی استرالیا که شما را جادو می کنند
۱۰ مورد از بهترین دیدنی های پالاوان فیلیپین

طراحی موفقیت آمیز یک پل، به عوامل بسیاری وابسته است. عواملی که نه تنها امنیت را برای افراد پیاده فراهم می نماید بلکه آن ها را از ترافیک جاده ای و سختی عبور از آبراهه ها دور می کند. در این میان نقش مهندسان و معماران بسیار مهم بوده و هر یک سعی می کنند که شگفت انگیزترین پل‌های عابر پیاده جهان را طراحی نموده و بسازند. از یک پل نارنجی رنگ در پرتغال گرفته تا پل نامرئی که در هلند از بالای یک خندق می گذرد، همگی سعی دارند تا بینندگان و عابران خود را شگفت زده کنند. هر یک به نوعی در رقابت با یکدیگر ساخته می شوند. در هر صورت هر یک از پل‌های عابر پیاده جهان را در نوع خود می توان یک جاذبه گردشگری مطرح دانست.

طراحی پل های عابر پیاده بیشتر به منظور دسترسی راحت عابرین پیاده و یا دوچرخه سواران به غیر از وسایل موتوری برای راحتی حال شهروندان یک شهر انجام می شود. بیشتر پل های عابر پیاده جهان به دلیل طراحی زیبا و قرار گرفتن در کنار یک جاذبه گردشگری، تبدیل به مکانی پر بازدید و پر طرف و آمد می شوند. همانند پل طبیعت تهران که دو پارک قرار گرفته در دو طرف اتوبان مدرس را به یکدیگر متصل نموده و مکان های گردشگری متعددی از قبیل رستوران ها و مکان های کمپینگ متعدد دارد. با بهترین های پل عابر پیاده جهان آشنا شوید.

پل هزاره گیتشید | Gateshead Millennium Bridge

  • مکان پل: انگلستان
  • تاریخ ساخت و افتتاح: ۲۰۰۱
  • طراح و معمار: ویلکینسون آیر | Wilkinson Eyre

شرکت معماری Wilkinson Eyre پل منحنی ای را در سراسر رودخانه تاین (the River Tyne) طراحی کرد. این ساختار، که دو منطقه گیتشید کوآیز (Gateshead Quays) و قسمت شمالی نیوکسلز (Newcastle’s north bank) را به یکدیگر متصل می کند، از پل‌های عابر پیاده جهان است که زیباست. این پل توانسته چشم هر بیننده ای را به سمت خود جذب نماید. همچنین کشتی های عبوری رودخانه می توانند از زیر این پل منحنی بدون هیچ گونه دردسری عبور کنند.

تور ارزان گرجستان

About seobartar

Check Also

تور ارزان کیش اردیبهشت 98 هتل میراژ

تور کیش ارزان قیمت در ماه اردیبهشت 98 با اقامت در هتل میراژ با خواندن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *