Home / چین / باید و نبایدهای سفر به چین
تور مالزی

باید و نبایدهای سفر به چین

به گروه های کوچک و افراد مختلف بی احترامی نکنید

بگذارید این موضوع را که از باید و نبایدهای چین در سفر است، بیشتر توضیح دهیم. در کشور پهناور چین، حدود ۵۵ گروه اقلیتی و مذهبی کوچک وجود دارد که هر یک آداب و رسوم، پوشش و اعتقادات مخصوص به خود را دارند. آنچه که باید در سفر به چین حتما به خاطر داشته باشید، این است که به هیچ عنوان درباره موضوعات اعتقادی و باور این افراد یا نوع پوشش آن ها صحبت نکنید.

اگر می خواهید از بناهای مذهبی بسیار دیدنی آن ها بازدید داشته باشید، حتما به دستورالعمل هایی که راهنما به شما می دهد، با دقت گوش دهید و تمام موضوعات را به خاطر بسپارید. اگر می خواهید به اشیا و مجسمه ای دست بزنید، حتما از صاحبان آن اجازه بگیرید. هنگام بازدید از بناهای مذهبی با احترام برخورد کنید.

  • روی هدیه خود یا هر کاغذ دیگری با جوهر قرمز ننویسید.
  • در مکان های مذهبی سیگار روشن نکنید.
  • قبل از عکاسی از افراد مسن از آن ها اجازه بگیرید.
  • هنگام بازدید از مکان های مذهبی در خلاف جهت ساعت حرکت نکنید.
  • چند یوآن چینی به افراد مذهبی در مکان های عبادی نذر بدهید.
  •  به اشیایی مانند شمع ها دست نزنید.

بسیار اهمیت دارد که هنگام ورود به این فضاها، عینک دودی از چشم بردارید؛ کلاه خود را از سر بردارید و یا حتی کفش های خود را در بیاورید. همچنین اصلا وجهه خوبی ندارد که با انگشت به مجسمه ای اشاره کنید یا حتی در ورودی و درگاهی بنا بمانید و داخل نروید.

هر چند که در غیر این صورت، جریمه نخواهید شد ولی باز بهتر است به کسی بی احترامی نکنید. صرفا اگر می بینید در آیتینری سفر شما جاذبه یا مقصدی وجود دارد که نمی خواهید از آن دیدن کنید، آن را از برنامه سفر خود حذف کنید. مطمئن باشید هنوز جاذبه های چین بسیاری باقی می ماند که نمی رسید تمام آن ها را ببینید.

تور مالزی

About S.Miad

Check Also

پل خواجو اصفهان، شاهکاری از معماری ایرانیان از دوره ی صفویان!

پل خواجو در اصفهان | Khaju Bridge امروز می خواهیم بار و بندیل ایران گردی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *