Home / مالزی / نخستین معبد تایوان
تور مالزی

نخستین معبد تایوان

تایوان کشوری در شرق آسیا می باشد که جاذبه های اعجاب انگیزی را در خود جای داده است و گردشگران زیادی هرساله از دیدن آن ها مات و مبهوت می شوند. یکی از پرطرفدارترین مکان های تاریخی موجود در این کشور نخستین معبد تایوان می باشد که 2 سال بعد از درگذشت کنفوسیوس برای یادبود او بنا گشت. کنفوسیوس از فیلسوفان نامداری است که مکتب کنفوسیوس را تاسیس نموده است.


نخستین معبد تایوان که در شهر کائوسیونگ واقع شده، نزد گردشگران تور تایوان به “معبد کنفوسیوس” شهرت پیدا کرده است. این معبد در ابتدا وسعت چندانی نداشت ولی به مرور زمان که مکتب کنفوسیوس شناخته تر شد و به مکتب رسمی کشور تایوان تبدیل شد، بازسازی هایی در آن انجام گرفت و وسعت آن را افزایش دادند. بنای کنونی که مساحت آن حدود هزار متر مربع بوده و بسیار باشکوه و مجلل می باشد، در قرن 18 میلادی مورد مرمت قرار گرفته و هرساله در این مکان مراسم بزرگداشت وی را برگزار می کنند.
معبد شکوهمند کنفوسیوس 9 حیاط مجزا دارد که مجموعا 50 اتاق در آن ها قرار دارد. از جمله آثار ارزشمندی که از این فیلسوف بزرگ در معبدش به یادگار مانده می توان به کلاه و لباس او اشاره کرد، همچنین ظروف بسیار زیبایی از پادشاهان گوناگون در این معبد به یادگار مانده است که نظر گردشگران تور تایوان را به خود جلب کرده است.

یکی از مهم ترین بخش های نخستین معبد تایوان “قصر داچن” می باشد که در سمت راست آن قرار دارد و ارتفاع آن به حدود 30 متر می رسد و معماری بسیار زیبایی در آن به کار رفته است. در معبد کنفوسیوس تعداد بی شماری لوح سنگی وجود دارد که هر یک مربوط به سلسه ای خاص می باشد. وقتی وارد نخستین معبد تایوان می شوید، وجود درختان باستانی و بسیار زیبا چشمان شما را نوازش می دهد. 


امتیاز
5
از 5 | از بین
100
دهنده به امتیاز نخستین معبد تایوان

تور مالزی

About payam

Check Also

بازدید از جاذبه های تفلیس در ۲۴ ساعت!

جاذبه های تفلیس تفلیس با آثار تاریخی فراوان، تپه های سرسبز، یک رودخانه منحصر به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *